StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
Agenda
  Januari
  Februari
  Maart
  April
  Mei
  Juni
  Juli
  Augustus
  September
  Oktober
  November
  December
  Agendapunt inbrengen

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:06-02-2013
Bijgewerkt op:26-05-2025 14:45

Juli

  

Aciviteiten Knooppunt: Knooppunt – Voor de actieve 55-plussers (knooppuntmontfoort.nl)

Elke woensdag van 10.00-12.00 uur organiseert SWOM Digicafé. Gratis inloop voor al uw digitale vragen in het Huis van Ervaring, Kasteelplein 7 in Montfoort.

Elke 1e vrijdag van de maand inloop van 13.30-16.00 uur in het Repair Café in het Huis van Ervaring, Kasteelplein 7, Montfoort.

Elke 3e vrijdag van de maand inloop van 13.30-16.00 uur in het Repair Café in de Brede Vaart, Laan van Rapijnen 36, Linschoten.

Stadsmuseum De Knoperij : Ontstaan en geschiedenis van Montfoort, wisselende (gast)exposities, audiovisuele informatie, stadswandelingen, diverse boeken en streekproducten én Toeristisch Informatie Punt (TIP). Geopend op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 13.30-16.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. www.oudmontfoort.nl.

Gastexpositie: Bas Domburg (1948) is een autodidactisch keramist. Hij is geboren en getogen in Bodegraven. De komende maanden zijn zijn kunstwerken te zien in De Knoperij.

Als metselaar heeft hij veel ervaring opgedaan met steen. Daardoor heeft hij een bijzonder gevoel voor steen ontwikkeld en zijn creatieve weg gevonden. Eerst als beeldhouwer en nu al weer een aantal jaren als keramist. Bas Domburg maakt kunst met diverse kleisoorten, soms in combinatie met glas. Zijn gedetailleerde werk wordt afgewerkt en afgebakken met engobes, oxides en/of glazuur.

Zijn kunst kenmerkt zich door vrolijke kleurvlakken, vaak met een vleugje humor of met een boodschap. Huisjes, dorpjes, boten en torens komen vaak in zijn werk terug, maar hij maakt ook gedecoreerde vazen. In de expositie is een zogenaamde ‘Tulpenvaas’ te zien (en te koop).

Geometrische vormen, strak afgewerkte hoeken, cilindervormige constructies en cirkelvormen zijn kenmerkend voor zijn werk. Bas heeft eerder op diverse plaatsen geëxposeerd. In De Knoperij te zien tot eind juli.

Stadswandeling in Montfoort.  Altijd al meer willen weten over de geschiedenis van Montfoort? Neem dan deel aan een rondwandeling door Montfoort onder leiding van een kundige stadsgids. De route gaat langs de belangrijkste monumenten van de stad en duurt ca. 1,5 uur. De kosten bedragen € 4,00 per persoon. De gids vertelt over het ontstaan van de stad, de verhalen van roemruchte burggraven en hun kasteel, waarom het Oude Stadhuis zo bijzonder is, over de knoperdraaiers en nog veel meer. 

Stichting Oud Montfoort (SOM) beschikt over 13 opgeleide gidsen. De SOM verzorgt ook rondleidingen en lezingen op afspraak, bijvoorbeeld voor families, vriendengroepen, verenigingen, scholen en bedrijven. Bij rondleidingen is ook ‘maatwerk’ mogelijk. Bijvoorbeeld door het combineren van onderdelen van verschillende rondleidingen, aangepaste aanvangstijd of tijdsduur of het bezoek aan een speciaal monument. 

Meer informatie en boeken: www.oudmontfoort.nl/stadswandeling/
Tel.: 0348-472 485 of mail naar: info@oudmontfoort.nl.

  






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Nachtprogramma


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025