Agenten van de politie in IJsselstein hebben op 7 en 9 december twee vrouwen en een man op verdenking van oplichting aangehouden. Ze hadden een 72-jarige vrouw uit IJsselstein opgelicht en haar duizenden euro’s afhandig gemaakt. Snel en alert optreden van de politie leidde tot hun aanhouding.
Het slachtoffer kreeg op 4 december meerdere appjes van iemand die zich voordeed als haar zoon en vroeg haar om forse sommen geld voor het betalen van allerlei rekeningen. De ‘zoon’ liet namens hem verschillende personen geld en haar pinpas bij het slachtoffer thuis ophalen. Het nietsvermoedende slachtoffer dacht in eerste instantie haar kind te helpen, maar nadat ze meerdere keren flinke geldbedragen en haar pinpas aan mensen aan de deur had afgegeven, kreeg ze argwaan.
Snel een plan
Het slachtoffer schakelde haar familie in, die de politie erbij betrok. Er werd snel een plan gemaakt, dat inhield dat de oplichters opnieuw naar het slachtoffer zouden komen om bij haar geld op te halen. Toen één van de oplichters op 7 december daadwerkelijk bij de woning van het slachtoffer stond om opnieuw geld op te halen, stonden daar agenten in burger klaar. Zij hielden de dader én een handlanger direct aan. Met deze twee aanhoudingen was het verhaal nog niet klaar, want het onderzoek leidde naar een derde verdachte die op 9 december werd ingerekend.
Alle verdachten zitten vast.
Hulpvraagfraude
Meer informatie over hulpvraagfraude en hoe je het kunt voorkomen? Klik hier