Geplaatst op:05-08-2021 Bijgewerkt op:05-08-2021 10:05 Logeerhuis loopt goed, vrijwilligers hard nodigBron: Logeerhuis BrediusSinds maart 2021 heeft Woerden een Logeerhuis voor mensen die vanwege een chronische of ongeneeslijke ziekte thuis veel zorg krijgen van hun eigen mantelzorger. Zij kunnen tijdelijk (een weekend, week of een iets langere periode) te gast zijn in het Logeerhuis Bredius. In de tussentijd kan hun mantelzorger nieuwe energie opdoen door bijvoorbeeld zelf op vakantie te gaan, of gewoon weer even wat eigen activiteiten op te pakken.
Het Logeerhuis loopt lekker. De maand augustus is al druk bezet, maar in de periode daarna is zeker nog ruimte. Naast nieuwe gasten blijven ook nieuwe vrijwilligers, mensen die iets willen doen voor het Logeerhuis Bredius, welkom!
‘Geschenk uit de hemel’
Naast de bezetting in de eerste drie maanden hebben al bijna vijftig potentiële logés voor de toekomst iets vastgelegd. “We wisten dat de behoefte groot was, en toch zijn we ook verrast over de eerste aanloop”, zegt Angela Groothedde, een van de twee coördinatoren van het Logeerhuis. “Veel mensen uit Woerden en omgeving die bij ons aankloppen, geven aan al heel lang op zoek te zijn geweest naar zoiets als dit. Geen hotel maar een huis waar een huiselijke, persoonlijke sfeer gecombineerd wordt met goede zorg en veel tijd en aandacht. Bij hun verkennende bezoekjes zijn ze verrast over de luxe, de hartelijke ontvangst en de zorgzaamheid van onze vrijwilligers. Een mantelzorger van een van onze eerste logés zei: Begrijp me goed, als mantelzorger doe ik het met liefde, maar het is soms heel zwaar. Voor ons is het Logeerhuis een geschenk uit de hemel.”
Eigen wensen
In Logeerhuis Bredius kan elke individuele logé zelf aangeven welke ondersteuning er nodig is, en wat de eigen wensen zijn. “Soms is iemand thuis gewend aan veel drukte en prikkels en is de eigen kamer er vooral voor een stuk rust en stilte. Terwijl een ander graag wat actiever is en liever met een vrijwilliger naar buiten gaat of veel deelneemt aan de huiskameractiviteiten”, zegt Groothedde.
“En we hebben ook logés gehad die graag terugkomen. Na een weekend of een week plannen ze maar wat graag een volgende periode in. Gelukkig is er nog voldoende plek, al is de maand augustus druk. We hopen dat mensen ook na de vakantieperiode gebruik maken van ons Logeerhuis voor een adempauze. Mantelzorgers zijn zich niet altijd bewust van de zwaarte van hun taak, omdat die vaak geleidelijk groeit. Ze realiseren zich dan niet dat het belangrijk is hun zorg te delen, om te voorkomen dat ze in een situatie komen waarin de mantelzorg te zwaar wordt of ten koste gaat van hun eigen gezondheid.”
Logeerafspraak maken of vrijwilliger worden?
Wie nu of in de toekomst gebruik wil maken van het Logeerhuis kan contact opnemen met een van de coördinatoren. Zij kijken samen met de aanvrager op welke manier het verblijf in het Logeerhuis gefinancierd kan worden. Afhankelijk van de individuele situatie kan dat onder andere via de gemeente of vanuit de Wet Langdurige zorg. Ook wie als mantelzorger een keer wil komen kijken om de sfeer te proeven kan volledig vrijblijvend een afspraak maken.
Nu het Logeerhuis volop draait is er ook behoefte aan meer vrijwilligers. Het Logeerhuis heeft nu ruim 45 vrijwilligers en breidt de groep graag verder uit. Wie erover denkt vrijwilligerswerk te gaan doen, kan zich aanmelden of eerst een kijkje komen nemen voor meer informatie. Voor nieuwe vrijwilligers is er weer een cursusdag op 7 september 2021.
Voor zowel logeeraanvragen als vrijwilligerswerk: 0348 – 591010. Voor meer informatie: www.logeerhuisbredius.nl.
Vrijwilligers zorgen dat Logeerhuis-gasten zich thuis voelen (foto PR)
|
Meer berichten in deze categorie:
Beste buitenzwembaden van Utrecht (15-08-2025)
Centric maakt geen doorstart failliet Groupcard (15-08-2025)
Busreis met de Zonnebloem naar het Oude ambachten en Speelgoedmuseum (11-08-2025)
Aanvoer extra zoet water via KWA niet langer nodig (04-08-2025)
Groene Hart Pas blijft gewoon geldig (01-08-2025)
Persbericht kaasbel Woerden 100 jaar (30-07-2025)
A27 deze zomer deels dicht (25-07-2025)
Grote politie-inzet bij auto met gevaarlijke stoffen (25-07-2025)
Aanhoudingen en doorzoekingen in drugsonderzoek IJsselstein (22-07-2025)
Raad van State buigt zich op 28 juli over bandenbedrijven die tijgermuggen importeren (21-07-2025)
Dienst Toeslagen wijst 200.000 huishoudens op hun mogelijke recht op zorgtoeslag voor 2024 (18-07-2025)
Droogteoproep: gras niet sproeien met grondwater (15-07-2025)
Expo 650 jaar Oude Stadhuis (15-07-2025)
Aanbod huurwoningen in Nederland daalt met ruim 38% (11-07-2025)
Huizenprijzen provincie Utrecht stijgen met 7,4 procent (11-07-2025)
Zoet water naar West Nederland om verzilting te voorkomen (04-07-2025)
Prijsverschil aan de pomp: in Utrecht tot 21 euro verschil voor een volle tank (04-07-2025)
Alertheid agenten leidt tot snelle aanhoudingen (27-06-2025)
Juni Chipmaand zaterdag 28 juni a.s. in Montfoort (20-06-2025)
Informatieavond waterpeilen omgeving Montfoort (19-06-2025)
Start bouw nieuw hospice Mantelmeeuw nu echt in zicht (17-06-2025)
Hier staan de productiefste flitspalen van Utrecht (17-06-2025)
Belasting van mantelzorgers neemt toe in regio Utrecht (17-06-2025)
Vertraging stroomnet raakt provincie Utrecht hard (12-06-2025)
|