StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:10-09-2013
Bijgewerkt op:10-09-2013 16:33

Bestuur KBs De Heeswijk officieel bouwheer nieuwe school

Bron: gemeente Montfoort
  

Het schoolbestuur van basisschool KBs De Heeswijk en de gemeente Montfoort tekenden afgelopen dinsdag 10 september de overeenkomst waarmee is vastgelegd dat het bestuur in het vervolg als bouwheer zal optreden. Zowel gemeente als bestuur hebben vertrouwen in de samenwerking. Naar verwachting start de bouw in het najaar van 2014.

  Foto: gemeente Montfoort

Bouwheerschap

Een bouwheer is de opdrachtgever van architect en aannemer bij het realiseren van een bouwwerk. De Stichting Katholieke Scholen Westelijk Wedegebied (SKSWW), bestuur van KBs De Heeswijk, heeft met het ondertekenen van de overeenkomst het bouwheerschap en daarmee de projectleiding op zich genomen. Het bestuur wordt daarmee verantwoordelijk voor de bewaking van het bouwproces. Daar tegenover staat de beschikking over het bouwbudget voor de nieuwbouw dat door de gemeenteraad is vastgesteld. Bij de realisatie horen ook zaken zoals het schoolplein en de speelvoorzieningen. De parkeerplaatsen en de inrichting van het openbaar gebied zijn de verantwoordelijkheid van de gemeente.

Juist nu investeren in het onderwijs

Wethouder Vlaar ziet de komende periode positief tegemoet: "Gemeenten en scholen hebben het niet makkelijk momenteel. Dalend aantal leerlingen, minder financiële middelen, politieke onzekerheid, ik noem maar een paar zaken. En juist daarom is het belangrijk positief te blijven en te investeren in de toekomst. De gemeente hecht veel waarde aan een goede huisvesting voor de leerlingen die naar school gaan in onze gemeente. Ik ben er trots op dat wij nog steeds kunnen investeren in de scholen en heb alle vertrouwen in de samenwerking met het bestuur van de Heeswijkschool. Ook deze school heeft na zo'n 50 jaar recht op nieuwbouw."

Jules van Brecht van de SKSWW is erg blij dat de gemeente Montfoort nog wil investeren in het onderwijs. "Dit draagt bij aan de ontwikkeling en kwaliteit van het onderwijs. Daar waar wij bij vernieuwingen in het onderwijs nog dikwijls te maken hadden met de beperkingen van het 'oude' gebouw, wordt het met een nieuw gebouw mogelijk dit los te laten en het onderwijs verder te ontwikkelen en optimaliseren."

Start najaar 2014

Het gebouw van KBs De Heeswijk is aan vernieuwing toe. Het pand is verouderd en voldoet niet meer aan de eisen die tegenwoordig worden gesteld aan een goed schoolgebouw. Daarom dat er de komende periode wordt toegewerkt naar een nieuw gebouw voor de school in een passende omgeving. De nieuwbouw van KBs De Heeswijk sluit aan op de planning van het nieuwe Kompas. De verwachting is dat er in het laatste kwartaal van 2014 gestart kan worden met de werkzaamheden.

  






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Nachtprogramma


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025