
|
 |
Geplaatst op:05-04-2013 Bijgewerkt op:23-04-2013 11:24 Acht omroepen werken samen in Radio d'HuZesAcht lokale omroepen in de streek verzorgen in juni van dit jaar een gezamenlijke radio-uitzending over Alpe d'HuZes.Onder de naam Radio d'HuZes wordt live verslag gedaan van het wielerevenement in Frankrijk.
Initiator is de Bergambachtse radiomaker Nico Dullaart. "Twee dagen lang volgen we de renners uit de streek op de voet tijdens hun voorbereidingen en natuurlijk de beklimming van de Alpe d'Huez. De thuisblijvers blijven zo volledig op de hoogte van de gebeurtenissen in Frankrijk."
Alpe d'HuZes is een actie waarbij deelnemers, alleen of in een team, geld bijeen brengen waarmee zij een bijdrage leveren aan de strijd voor de overwinning op kanker. Onder het motto 'Opgeven is geen optie' beklimmen duizenden deelnemers op één dag de legendarische Alpencol Alpe d'Huez meerdere keren op de fiets. Nico Dullaart: "Uit de Krimpenerwaard en omgeving doen er verschillende teams mee. Ook burgemeester Arie van Erk van Bergambacht fietst mee. Zelf ga ik naar Frankrijk om verslag te doen van de verrichtingen van de streekrenners. De uitzending wordt gewoon hier gemaakt en regelmatig zullen impressies te horen zijn vanaf de berg. We zijn er zelfs live bij als de renners 's morgens vroeg van start gaan. Ook de begeleiders en meegereisde supporters komen uitgebreid aan het woord."
Het is niet voor het eerst dat de omroepen samenwerken. Eerder gebeurde dit al bij de jaarlijkse Truckrun door de Krimpener- en Lopikerwaard. "Door een goede samenwerking onderling is een jarenlange band ontstaan tot ieders tevredenheid." De groep trouwe radiovrijwilligers slaat nu de handen ineen voor de eerste editie van Radio d'HuZes. "Wellicht wordt het een jaarlijks terugkerend gebeuren, net zoals dat het geval was bij de Truckrun", blikt Nico Dullaart alvast vooruit.
De lokale omroepen die meedoen zijn: Radio Centraal (Bergambacht), Radio Stad Montfoort, Radio Vlistam (Vlist), Radio Vrolek (Nederlek), Zilverstad FM (Schoonhoven), Midland FM (Oudewater) en de LOK (Krimpen aan den IJssel) RTV Papendrecht (Papendrecht).
Om geld in te zamelen voor het goede doel, worden in aanloop naar Alpe d'HuZes 2013 verschillende acties op touw gezet door de deelnemende teams uit de streek. Nico Dullaart: "In juni worden ook korte reportages daarvan uitgezonden." De uitzending van Radio d'HuZes is op woensdag 5 en donderdag 6 juni te beluisteren via de deelnemende omroepen.
Het deelnemende team uit Montfoort e.o. kunt u vinden op www.montfoort8.nl
|
Meer berichten in deze categorie:
Beste buitenzwembaden van Utrecht (15-08-2025)
Centric maakt geen doorstart failliet Groupcard (15-08-2025)
Busreis met de Zonnebloem naar het Oude ambachten en Speelgoedmuseum (11-08-2025)
Aanvoer extra zoet water via KWA niet langer nodig (04-08-2025)
Groene Hart Pas blijft gewoon geldig (01-08-2025)
Persbericht kaasbel Woerden 100 jaar (30-07-2025)
A27 deze zomer deels dicht (25-07-2025)
Grote politie-inzet bij auto met gevaarlijke stoffen (25-07-2025)
Aanhoudingen en doorzoekingen in drugsonderzoek IJsselstein (22-07-2025)
Raad van State buigt zich op 28 juli over bandenbedrijven die tijgermuggen importeren (21-07-2025)
Dienst Toeslagen wijst 200.000 huishoudens op hun mogelijke recht op zorgtoeslag voor 2024 (18-07-2025)
Droogteoproep: gras niet sproeien met grondwater (15-07-2025)
Expo 650 jaar Oude Stadhuis (15-07-2025)
Aanbod huurwoningen in Nederland daalt met ruim 38% (11-07-2025)
Huizenprijzen provincie Utrecht stijgen met 7,4 procent (11-07-2025)
Zoet water naar West Nederland om verzilting te voorkomen (04-07-2025)
Prijsverschil aan de pomp: in Utrecht tot 21 euro verschil voor een volle tank (04-07-2025)
Alertheid agenten leidt tot snelle aanhoudingen (27-06-2025)
Juni Chipmaand zaterdag 28 juni a.s. in Montfoort (20-06-2025)
Informatieavond waterpeilen omgeving Montfoort (19-06-2025)
In de eerste vier maanden van dit jaar minder inbraken in Utrecht (18-06-2025)
Start bouw nieuw hospice Mantelmeeuw nu echt in zicht (17-06-2025)
Hier staan de productiefste flitspalen van Utrecht (17-06-2025)
Belasting van mantelzorgers neemt toe in regio Utrecht (17-06-2025)
Vertraging stroomnet raakt provincie Utrecht hard (12-06-2025)
|
 |

|
|