StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:02-09-2013
Bijgewerkt op:02-09-2013 17:19

Landschap safari in de polder!

Bron: Anita van der Vliet, Struinen en vorsen
  

Trek er op uit 28 september tussen 11.00 en 16.00 uur – kom op landschap safari in de polder!

Struinen en Vorsen organiseert op 28 september 2013 samen met de deelnemers in de Utrechtse Waarden de Landschapsafaridag. Er is van alles te doen voor jong en oud. De safari’s worden georganiseerd met de volgende thema’s:

- Langs de Linten van Benschop en Polsbroek, een Stap Op Stap Af huifkar- en bustocht met vele doe activiteiten (10 km);

- Op safari tussen Lek en Wetering (Cabauw, Willige Langerak en Schoonhoven), een natuurfietstocht door rivierenlandschap langs molen, dijken, kerkepad en authentieke boerderijen met ambachtelijke stops (17 km);

- Op safari door Papekop en langs de Lange Linschoten; een kunstroute langs diverse kunstenaars met vele creatieve workshops en landgoedbezichtiging van Landgoed Linschoten;

- Langs IJssel en Waard, een landschapsfiets- en vaartocht door een afwisselend gebied vol nostalgie en bedrijvigheid met stops voor jong en oud (17 km);

- een spannende safari door maïsdoolhof en het polderlandschap van Kamerik met sportieve en uitdagende activiteiten (3 km).

Op 30 maart 2013 organiseerde Struinen en Vorsen voor de allereerste keer de Landschapsafari in de Utrechtse Waarden. Het enthousiasme was zo groot, dat op zaterdag 28 september de Landschapsafaridag voor de tweede keer gehouden wordt.

Het doel van deze dag is een stad en landverbinding te leggen; de bewoners uit de streek en uit de nieuwbouwwijken in de buurt (Leidsche Rijn/Nieuwegein/IJsselstein) door middel van een Landschapsafari te laten kennismaken met het platteland om de hoek! Toch is ook voor inwoners van de Utrechtse Waarden zelf nog veel te indekken tijdens de Landschapsafari. Zij beseffen vaak niet hoeveel interessante ondernemingen en initiatieven in hun omgeving zijn ontwikkeld, en dat zij zó dicht bij huis zó veel leuke uitstapjes kunnen maken.

Meer dan veertig bedrijven zetten hun deuren open om bezoekers te verrassen met het gastvrije leven op het platteland. Onderweg is van alles te doen: boerenkaas en –ijs proeven, uitkijktoren beklimmen, potje boerengolf spelen, creatieve workshops, luchtkussenfeest, museumbezoek, oude ambachten, geocaching, wijnproeverij, streekmuseum- en landgoedbezichtiging. Ook zijn deze dag vele kunstateliers, boerderijen en overnachtinglocaties te bezoeken. De activiteiten worden met elkaar verbonden door verschillende routes, die af te leggen zijn per huifkar, te voet, per boot of per fiets. Er is van alles te doen voor jong en oud.

Kijk voor de meest actuele informatie op www.landschapsafaris.nl of www.struinenenvorsen.nl, of volg ons op Twitter en Facebook.

De Landschapsafari’s zijn een initiatief van Struinen en Vorsen, een stichting die zich inzet voor duurzame promotie van de Utrechtse Waarden e.o. samen met 110 plattelandstoeristische ondernemers en organisaties. Zij werkt daarbij met vele organisaties samen waaronder de gemeenten Lopik, Oudewater, Montfoort en IJsselstein. De Landschapsafari’s worden mede mogelijk gemaakt door de provincie Utrecht, Leader Weidse Veenweiden, Het Europese Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling, het Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.

  



Meer berichten in deze categorie:
Lijst van vermiste en gevonden dieren 20-02-2026 (20-02-2026)
Lucht in Montfoort is ongezond, Longfonds ondersteunt inwoners die in actie willen komen (20-02-2026)
Montfoortse VVD presenteert verkiezingsprogramma (20-02-2026)
Wat als morgen alles anders is! (17-02-2026)
Vermiste en gevonden dieren 13 februari 2026 (13-02-2026)
De Ballensnoeperij moet op zoek naar nieuwe locatie (13-02-2026)
Start bouw Park Rapijnen in Linschoten feestelijk gevierd (13-02-2026)
Gemiddelde WOZ waarde in Montfoort lager dan verkoopprijzen (11-02-2026)
Progressief Akkoord presenteert haar kandidatenlijst (10-02-2026)
Uitnodiging Alzheimer Cafe regio Woerden 19 februari (09-02-2026)
Oproep Landelijke Opschoondag op 21 maart (09-02-2026)
Gevonden en vermiste dieren 6-2-2026 (09-02-2026)
Montfoortse VVD presenteert kandidatenlijst (02-02-2026)
CDA Montfoort Linschoten presenteert sterke en betrokken kieslijst (02-02-2026)
Lijst van vermiste en gevonden dieren 30-01-2026 (02-02-2026)
Verzoek Comite 4 en 5 mei (30-01-2026)
Shantykoren avond 31 januari 2026 (30-01-2026)
Gevonden en vermiste dieren 23-01-2026 (27-01-2026)
Check je gegevens voor je toeslagen (23-01-2026)
Leven met Parkinson informatieavond in Montfoort 3-2-2026 (20-01-2026)
Oproep van museum De Knoperij (19-01-2026)
LIjst van gevonden en vermiste dieren 16-1-2026 (17-01-2026)
Spoedreparatie N228 tussen Oudewater en Montfoort (16-01-2026)
Energiepunt: gids in energiezuinig wonen (16-01-2026)
Gemeente Montfoort werkt niet samen met Lokaal Adviespunt (16-01-2026)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

CDM Bedrijfskleding

Nu op RSM
Nachtprogramma


Regionieuws

Login

 
 Print
Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2026