StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken


Stuur dit document naar

Note: Meerdere ontvangers moeten door een comma worden gescheiden

Uw Email adres


Bericht


Menselijke controle: (Vul hier 3417 in).
Om spam tegen te gaan controleren we dit veld op deze waarde.


Geplaatst op:06-06-2025
Bijgewerkt op:06-06-2025 19:32

Huurders boos over schrappen huurbevriezing

Bron: RTV Utrecht
  

Woningcorporaties in Utrecht zijn blij dat de sociale huren tóch omhoog mogen. Daardoor kunnen in de regio 10.000 woningen gebouwd worden, zegt Remco de Maaijer namens veertien woningcorporaties. Huurders balen juist. “Plat gezegd vind ik het zwaar klote.”

Met al het nieuws over de kabinetsval heb je het gisteren misschien gemist. Demissionair woonminister Mona Keijzer van de BBB schrapte op het laatste moment nog even de bevriezing van de sociale huren. Die maatregel was afgesproken in de voorjaarsnota, op verzoek van de PVV.

Woningcorporaties waren daar fel op tegen, omdat ze daardoor veel geld zouden mislopen. In de regio Utrecht zouden corporaties door de huurbevriezing 3 miljard euro minder te besteden hebben gehad, aldus directeur De Maaijer van het Regioplatform Woningcorporaties Utrecht (RWU).

Het RWU is een samenwerkingsverband van veertien woningcorporaties in zestien Utrechtse gemeenten. Die gemeenten zijn De Bilt, Bunnik, De Ronde Venen, Houten, IJsselstein, Lopik, Montfoort, Nieuwegein, Oudewater, Stichtse Vecht, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Vijfheerenlanden, Wijk bij Duurstede, Woerden en Zeist.

Onder meer Portaal, Woonin, Bo-Ex, SSH en Woongroen vallen onder het RWU.

‘Staatskas spekken’
De woningcorporaties zijn daarom vooral opgelucht dat de plannen niet doorgaan. Waar de meeste corporaties naar het RWU verwijzen voor een reactie, reageert directeur Robert Straver van Bo-Ex zelf. “We zijn opgelucht dat een slecht en ondoordacht plan van tafel is”, schrijft hij.

Volgens Straver was de huurbevriezing vooral bedoeld om “de staatskas te spekken” omdat het Rijk met het plan honderden miljoenen euro’s minder kwijt zou zijn aan huurtoeslag. Maar huurders en woningzoekenden zouden daar volgens hem juist de rekening voor krijgen, omdat er dan veel minder sociale huurwoningen gebouwd kunnen worden.

Blij met een dode mus
Huurders zijn minder vrolijk over het besluit. “Plat gezegd vind ik het zwaar klote”, vertelt Marijke Quist uit Houten. Samen met haar man woont ze in de buurt De Mossen in een sociale huurwoning van Woonin.

“Schat, wat gaan wij straks meer betalen?”, schalt het door de telefoon. Haar man rommelt in wat laatjes en overhandigt haar dan de brief van Woonin. “Vanaf 1 juli moeten we 33 euro per maand meer betalen”, zegt ze. “Dat kunnen we gelukkig betalen, maar er zijn genoeg mensen die hierdoor wél in de problemen komen.”

Wat Quist vooral stoort, is dat het kabinet eerst beloofde de huren te bevriezen, maar dat vervolgens weer terugdraaide. “We zijn blij gemaakt met een dode mus. Het kabinet deed zulke vreemde dingen. Het klopt allemaal voor geen meter.”

Huurbevriezing of huurtoeslag?
De Maaijer van het samenwerkingsverband van de woningcorporaties snapt goed dat huurders als Quist gefrustreerd zijn over hoe dit is gegaan. “De politieke chaos die is ontstaan, stoort ons ook”, vertelt hij. Het nieuws over de huurbevriezing was volgens hem de afgelopen twee maanden amper te volgen. “En ik ben dan nog een professional die het nieuws hierover voor zijn werk bijhoudt. Maar voor huurders die hun eigen werk en leven hebben, is het knap lastig te begrijpen wat hier allemaal gebeurt.”

Politici die huurders met weinig geld toch willen helpen, kunnen de oplossing volgens De Maaijer beter zoeken in de huurtoeslag. “De huurbevriezing leek simpel, maar er komen allerlei onvoorziene effecten bij. Via de huurtoeslag kun je de mensen helpen die de steun het hardst nodig hebben.”

Reactie woonbond
De Woonbond laat weten teleurgesteld te zijn in de huurverhoging. “De huurder is de dupe van politieke spelletjes in de coalitie”, zegt directeur Zeno Winkels. “In plaats van een huurbevriezing krijgen zij nu opnieuw een enorme huurstijging.”

De politiek breekt hiermee volgens de Woonbond opnieuw een belofte aan huurders, nadat het in 2023 al over lagere huren ging. ‘Vervolgens kwam in 2024 de grootste huurstijging in dertig jaar tijd.”

De Woonbond heeft het daarom over “een sombere dag waarop zowel de leider van de grootste partij, als de woonminister de belangen van huurders bij het afval zetten”.

 

  



Meer berichten in deze categorie:
Huizenprijzen in bijna alle gemeenten hoger (06-06-2025)
Huurders boos over schrappen huurbevriezing (06-06-2025)
Personeel van NS staakt vrijdag 6 juni in regio Midden (03-06-2025)
Vredes Express groot succes (03-06-2025)
Capaciteit zoetwateraanvoer bij droogte verdubbeld (29-05-2025)
Bijzonder middeleeuws Zwaard van Linschoten overgedragen aan Rijksmuseum van Oudheden (28-05-2025)
Regen lost neerslagtekort niet op (23-05-2025)
Piek in aantal pollen in de lucht (16-05-2025)
7 vragen over de afsluiting van de A12 tussen Veenendaal en Utrecht (09-05-2025)
Vredes Express komt naar de gemeente Montfoort. (04-05-2025)
Stichting Oud Montfoort is finalist Utrechtse Erfgoedprijs 2025 (01-05-2025)
Waar is toch het wapen van Linschoten gebleven? (01-05-2025)
Nepagenten ontmaskerd (30-04-2025)
Tweede verdachte openlijk geweld Harmelen aangehouden (19-04-2025)
Koninklijk Paar brengt streekbezoek aan Lopikerwaard en Vijfheerenlanden (09-04-2025)
Idee voor Windpark Cattenbroek (29-03-2025)
Vorig jaar ruim 7.000 fietsen gestolen in de provincie Utrecht (27-03-2025)
Onteigening fietspad Oortjespad duur, maar nodig (17-03-2025)
Marco de Hollander haalt € 26.136,50 voor KWF (10-03-2025)
Mishandeling Hofstraat Montfoort (04-03-2025)
Nepagent trapt in eigen val (22-02-2025)
Helen Pullen uit Montfoort is voorleeskampioen van Het Groene Hart (21-02-2025)
Provincie Utrecht stelt ruim anderhalf miljoen euro beschikbaar voor vergroenen leefomgeving (18-02-2025)
Inbraak in Winkelcentrum Tournoysveld (14-02-2025)
265.000 euro boete aan de Staat voor coke smokkelaar (13-02-2025)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Immer wieder volksmusik (herhaling)


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025