StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken


Stuur dit document naar

Note: Meerdere ontvangers moeten door een comma worden gescheiden

Uw Email adres


Bericht


Menselijke controle: (Vul hier 3417 in).
Om spam tegen te gaan controleren we dit veld op deze waarde.


Geplaatst op:13-02-2020
Bijgewerkt op:13-02-2020 16:53

GroenWest gaat meer doen voor middeninkomens

Bron: Groen-west
  

Meer kansen creëren voor grote groep woningzoekenden, die tussen wal en schip vallen
Woningcorporatie GroenWest ziet dat huishoudens met een middeninkomen steeds vaker in de knel komen op de woningmarkt. Koop is te duur en voor de sociale huur is het inkomen voor deze groep  te hoog. Daarom neemt de corporatie maatregelen om deze groep woningzoekenden te helpen bij het vinden van een passende woning. ‘In onze regio heeft zo’n 10 -12% een middeninkomen. We willen meer kansen creëren voor deze grote groep woningzoekenden, die nu tussen wal en schip vallen.’

Middeninkomens in de knel

De groep middeninkomens komt steeds meer in de knel op de woningmarkt. Koop is te duur, als er al een hypotheek verkregen kan worden. En voor de sociale huur is het inkomen juist weer te hoog. Dat zorgt voor allerlei suboptimale oplossingen voor deze doelgroep, met vaak hele hoge woonlasten. De vraag aan corporaties, ook van huurdersvereniging Weidelanden, om ook deze doelgroep te helpen klinkt steeds luider. En het gaat niet om een paar huishoudens. In onze regio heeft 10-12% een middeninkomen (ca € 40.000 - € 50.000).

Aanbod vergroten

GroenWest heeft onderzocht welke maatregelen mogelijk zijn om deze groep woningzoekenden te helpen met extra aanbod. Directeur-bestuurder Karin Verdooren van GroenWest licht de maatregelen toe: “Wij willen een groot deel van onze vrije sectorhuurwoningen met korting verhuren, zodat deze toegankelijk en betaalbaar worden voor deze groep. Zo hebben we kort geleden een vrije sector huurwoning die eerst € 1.000 per maand kostte, nu voor € 835 verhuurd aan een huurder met een middeninkomen, die een sociale huurwoning achterlaat. En daarmee kan die sociale huurwoning weer verhuurd worden aan een kandidaat met een passend inkomend. Daarnaast willen we bij nieuwbouwprojecten naast sociale huurwoningen ook een deel vrije sectorhuurwoningen bouwen en gaan we de vrije ruimte binnen de woningtoewijzingsregels meer benutten.”

Huurdersvereniging Weidelanden

Huurdersvereniging Weidelanden is blij dat GroenWest meer gaat doen voor middeninkomens. Eerder trokken zij hierover aan de bel bij GroenWest. Voorzitter Jan Peltenburg: “Huurders met een middeninkomen kunnen vaak geen kant op: ze maken op basis van hun inkomen weinig kans op een sociale huurwoning en de stap naar een koopwoning of een vrijesector huurwoning is te groot. Wij worden hier regelmatig over benaderd door onze achterban.” Ook tijdens een themabijeenkomst over middeninkomens die GroenWest en de huurdersvereniging afgelopen najaar organiseerden, maakten huurders duidelijk dat er dringend behoefte is aan oplossingen. “Wij zijn heel blij dat GroenWest nu maatregelen gaat nemen”, aldus Peltenburg.

  



Meer berichten in deze categorie:
Meezingavond Sterk Spul 21 november (21-10-2025)
Avontuurlijke wandeling in Kinderboekenweek (20-10-2025)
Benefietavond De Soos 8 november (20-10-2025)
Lijst van vermiste en gevonden dieren 17 oktober 2025 (17-10-2025)
We zijn zelf het medicijn. Inspiratieavond 4 november (17-10-2025)
Lijst gevonden en vermiste dieren 10-10-2025 (10-10-2025)
Regionaal fietsnetwerk in de provincie Utrecht komende jaren weer flink verbeterd (10-10-2025)
10,1 procent van de huishoudens is miljonair in Montfoort (10-10-2025)
Themaochtend Vereniging Oud-Linschoten over renovatie kerkelijk centrum De wingerd (10-10-2025)
36e NIEUWSBRIEF van de stichting De Steenfabriek Montfoort (10-10-2025)
Utrechts landschap onder druk (10-10-2025)
Themaochtend Vereniging Oud-Linschoten (06-10-2025)
Bewonersavond Dorpsplatform Linschoten (06-10-2025)
Uitnodiging Alzheimer Cafe regio Woerden Donderdag 16 oktober (06-10-2025)
4 oktober Open Asieldag (04-10-2025)
Vermiste en gevonden dieren 3-10-12025 (04-10-2025)
Taizeviering zondag 12 oktober 2025. (02-10-2025)
Zondagmiddag 19 Oktober IJsselsteinskamerkoor (02-10-2025)
4 oktober Open Asieldag (29-09-2025)
Campagne Ministerie van Justitie en Veiligheid 'Waar ben je' (29-09-2025)
Bijna drie op de tien 65-plussers in provincie Utrecht hebben valrisico (29-09-2025)
Lijst van gevonden en vermiste dieren 26-9-2025 (27-09-2025)
Bericht Repair Cafe (26-09-2025)
Stoptober Vooral in deze Utrechtse gemeenten wordt nog volop gerookt (26-09-2025)
Lijst van vermiste en gevonden dieren 19-09-2025 (19-09-2025)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

CDM Bedrijfskleding

Nu op RSM
Nonstop jazz


Regionieuws

Login

 
 Print
Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025