StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken


Stuur dit document naar

Note: Meerdere ontvangers moeten door een comma worden gescheiden

Uw Email adres


Bericht


Menselijke controle: (Vul hier 3417 in).
Om spam tegen te gaan controleren we dit veld op deze waarde.


Geplaatst op:16-09-2013
Bijgewerkt op:16-09-2013 15:13

Landschapsafaridag in de Utrechtse Waarden e.o.

  

Op zaterdag 28 september worden opnieuw de poorten van de Utrechtse Waarden en omgeving wijd opengezet voor bezoekers van de Landschapsafaridag. Na het startschot, dat om 11.00 uur door de vier burgemeesters van de Utrechtse Waarden in gezamenlijkheid zal worden gegeven, kunt u tot vier uur ’s middags op eigen gelegenheid gaan genieten van de gastvrijheid in de Utrechtse Waarden en de omgeving. Er is van alles te doen voor jong en oud; boerenkaas en –ijs proeven, uitkijktoren beklimmen, potje boerengolf spelen, creatieve workshops, springkussenfeest, museumbezoek, oude ambachten, geocaching, wijnproeverij, streekmuseum- en landgoedbezichtiging. Ook zijn deze dag vele kunstateliers, boerderijen en overnachtinglocaties te bezoeken. De activiteiten worden met elkaar verbonden door verschillende routes, die af te leggen zijn per huifkar, te voet, per boot of per fiets. Er zijn 6 verschillende routes af te leggen.

Op safari door Benschop en Polsbroek

Stap-Op-Stap-Af Huifkartocht langs de linten van Benschop en Polsbroek. 10 kilometer genieten van de mooie omgeving, de natuur en van het landschap. U kunt op 14 punten uitstappen om iets leuks te doen. De activiteiten lopen uiteen van boogschieten, uitkijktorenbeklimming tot wijn- en hapjesproeverijen. Op verschillende punten langs de route kunnen er korte wandelingen gemaakt worden. Wie liever even binnen wil lopen bij een B&B of camping is ook van harte welkom. Langs de route zijn diverse horecagelegenheden. De kinderen kunnen zich uitleven op springkussens en koetjes en kalfjes bekijken.

Op safari door de polders van Kamerik

Maak een kanotocht door de Hollandse polders van Kamerik met prachtige vergezichten. Dit oeroude Hollandse landschap dat rond 1200 is ontstaan is hier nog steeds herkenbaar, stroken weiland en een rijke delta aan slootjes. Vanaf de uitkijktoren bij de Boerinn is het Boerendoolhof te zien. Pak de fiets en vervolg uw route om te gaan dwalen in het Boerendoolhof en een duik te nemen in het maïszwembad.

Op safari langs de lange Linschoten

Linschoten is nu zeker een bezoek waard. Ongeveer 33 Linschotense kunstenaars stellen hun ateliers en tuinen open voor het publiek. Alle ateliers liggen op loop- en fietsafstand van het centrum. Vandaar uit kunt u wandelen of fietsen langs het prachtige riviertje de Lange Linschoten. Onderweg komt u langs het parkbos rondom het Huis te Linschoten, waar elk heel uur een rondleiding start en langs Theetuin De Kwakel, waar het heerlijk toeven is.

Op safari door Papekop

Een unieke combinatie van ambacht en creativiteit; proeven en doen. Kom genieten van de overheerlijke boerenkaas van de familie Cromwijk en wissel daar uw auto in voor uw fiets. In het verderop gelegen buitenatelier van Ria van Roekel kan geboetseerd en gedraaid worden op een pottenbakkersdraaischijf. Neem vervolgens een kijkje bij het jongvee en proef de ouderwetse zuivel op Hoeve Spoorzicht.
Kinderen kunnen hun eigen feeën-, heksen- of tovenaarshoed versieren.

Op safari door Montfoort en IJsselstein

Kom op de fiets genieten van dit prachtige gebied gelegen aan de Hollandse IJssel waar vele ruilverkavelingsboerderijen te zien zijn. Er is van alles te doen; van een bezoek aan een authentieke eendenkooi Het Beloken Land, tot een kanotocht over de IJssel bij Marnemoende of een rondvaart door historisch IJsselstein. Ook kunt u kiezen voor een bezoek aan een 17e-eeuwse boerderij waar antieke serviezen verkocht worden. Liever sportief bezig zijn, sla dan een balletje tussen de koeien. Overnachten in dit gebied kunt u in een B&B in een onlangs gerestaureerde oude stal.

Op safari door Cabauw en Willige Langerak

Verken het gebied tussen Lek en Wetering met de fiets, auto of te voet. U vindt er rust en unieke natuur met verrassende activiteiten. Er zijn verschillende gps-tochten uitgezet. Er zijn workshops die gevolgd kunnen worden en diverse winkeltjes en musea zijn open zoals het Natuurmuseum, de klompenwinkel en de Wilgensprong met Ot en Sien-artikelen en souvenirs. Ook is de molen in Cabauw te bezoeken en zijn er diverse streekproducten te proeven en te kopen. Wilt u een nachtje blijven? Geen probleem, er worden geriefelijke overnachtingsmogelijkheden aangeboden in gezellige B&B’s of hooiberghut. Doe inspiratie op voor een heerlijk weekend of vakantie, met het gevoel van ‘er-even-helemaal-tussenuit’ te zijn.

De Landschapsafari’s zijn een initiatief van Struinen en Vorsen, een stichting die zich inzet voor duurzame promotie van de Utrechtse Waarden e.o. samen met 110 plattelandstoeristische ondernemers en organisaties. Zij werkt daarbij met vele organisaties samen waaronder de gemeenten Lopik, Oudewater, Montfoort en IJsselstein, stichting Groene Hart, kloppend hart en stichting Het Platteland. Kijk voor meer

informatie op: www.landschapsafaris.nl, www.struinenenvorsen.nl, www.facebook.com/landschapsafaris

  



Meer berichten in deze categorie:
Vermiste en gevonden dieren 19 juni 2026 (20-06-2026)
Alzheimer Cafe Oudewater Aanschuifdiner 14 juli 2026 (20-06-2026)
Roemeniemarkt in Woerden 20 juni (19-06-2026)
persbericht infoavond thuisbatterij 2 juli 2026 (19-06-2026)
Fiets of wandel op 27 juni mee voor meer onderzoek naar hersenkanker (19-06-2026)
Banengroei Midden-Utrecht vlakt tijdelijk af zolang energieprijzen hoog blijven (12-06-2026)
Ontmoet Dikkie Dik op 28 juni bij Kinepolis Jaarbeurs Utrecht (12-06-2026)
De wereld voelt groot. Wat kun jij doen in Montfoort en Oudewater? (12-06-2026)
Zorgen over boodschappenprijzen (12-06-2026)
Uitnodiging Alzheimer Cafe regio Woerden Donderdag 18 juni (06-06-2026)
Vermiste en gevonden dieren 5 juni 2026 (06-06-2026)
Infomatieavond Logeerhuis Bredius 17 juni (03-06-2026)
42 nieuwsbrief De Steenfabriek (01-06-2026)
NL-Alert testbericht 1 juni 2026 (31-05-2026)
Vermiste en gevonden dieren 29 mei 2026 (30-05-2026)
Betaalbaar OV: 70% tot 100% korting op bus en tram in alle Utrechtse gemeenten (29-05-2026)
Nieuw elan voor Oecumene in Linschoten (27-05-2026)
Glasvezelgebruik in Utrecht neemt toe (27-05-2026)
vermiste en gevonden dieren 22 mei 2026 (23-05-2026)
Leven met Parkinson: informatieavond in Montfoort (20-05-2026)
vermiste en gevonden dieren 16 mei 2026 (17-05-2026)
Logeerhuis Bredius informeert inwoners over belang van mantelzorg (15-05-2026)
Uitnodiging Alzheimer Cafe regio Woerden Donderdag 21 mei (11-05-2026)
Lijst van vermiste en gevonden dieren 8 mei 2026 (08-05-2026)
Alzheimer Cafe Oudewater 12 mei 2026 (01-05-2026)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

CDM Bedrijfskleding

Nu op RSM
Op de hollandse toer


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2026