Een 36-jarige automobilist die in de nacht van vrijdag op zaterdag 1 december dronken achter het stuur zat, maakte een pirouette op de snelweg en reed daarna door. De man werd aangehouden.
360 graden
De politie kreeg zaterdag om 05.00 uur de melding dat bij een benzinestation aan de A12 een agent in burger een man in de kraag had gevat die er bij een bijna-aanrijding vandoor was gegaan. De agent was niet in dienst en reed die nacht over de A12 toevallig achter de 36-jarige automobilist (woonplaats onbekend). De agent zag ineens dat de man voor hem uit het niets 360 graden omdraaide met zijn auto. De agent wilde de bestuurder aan de kant zetten, maar de bestuurder ging ervan door. Er raakten geen andere weggebruikers bij betrokken. Ondertussen maakte de automobilist nog diverse verkeersovertredingen.
Bij een benzinestation bij Harmelen (Bijleveld) kon de agent de verdachte aanhouden en de collega’s inschakelen. Die constateerden dat de man zonder geldig rijbewijs reed. Na zijn aanhouding werd op het politiebureau een blaastest afgenomen. De uitslag was 1065 ug/l, bijna vijf keer meer dan de toegestane limiet. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. Hij liep alleen een bult op zijn hoofd op.