Van woensdag 18 januari tot en met zaterdag 28 januari 2012 vinden de Nationale Voorleesdagen plaats. Op vele scholen en peuterspeelzalen werden de Nationale Voorleesdagen gestart met Het Nationale Voorleesontbijt op woensdag 18 januari.
De Prins Clausschool in Linschoten had lokale bekendheden uitgenodigd om voor te komen lezen in de klassen. Gekleed in pyjama en met een lekker ontbijt voorgeschoteld door de juf of meester genoten de leerlingen van het voorlezen.
De lokale bekendheden die voor kwamen lezen waren onder andere de plaatselijke huisarts Van Bodegom, oud-directeur van de Prins Clausschool Jos den Held, Sandra van Ringelesteijn en bij de jongste leerlingen kwam zelfs Mega Mindy voorlezen.
Tandarts Toine van Benthem, van Tandartspraktijk Linschoten, was te gast bij de leerlingen van groep acht bij juf Margriet. Met het mondkapje nog om de nek las hij voor uit het boek De Griezelbus 2 van Paul van Loon.
Bij meester Arie kwam huisarts Van Bodegom voorlezen.
Onder het genot van een heerlijk ontbijt luisteren naar Sandra van Ringelesteijn.
Mega Mindy op bezoek.
Het doel van de Nationale Voorleesdagen is om het voorlezen te stimuleren, met name aan jonge kinderen die zelf nog niet kunnen lezen.