De gemeente Montfoort heeft 2015 afgesloten met een financieel voordeel. Na jaren van negatieve resultaten is dit alweer het tweede jaar op rij met positieve resultaten. Door bezuinigingen en een sober beleid is het Montfoort gelukt om het tij te keren. Wethouder financiën Jan Vlaar: "We zijn blij dat we na de moeilijke keuzes nu ook de positieve resultaten kunnen laten zien waar het om te doen was. Dat is mogelijk geworden door de draagkracht en coöperatieve houding van de lokale bevolking en het verenigingsleven. Voor de politiek is het nu belangrijk om deze lijn vast te houden."
2015 was een spannend jaar voor de gemeente omdat er naast een structurele bezuiniging van ruim €2 miljoen grote nieuwe taken op het gebied van Jeugd en WMO overgedragen werden. De prioriteit voor de gemeenteraad was de continuïteit van de zorg en dat is gerealiseerd. De budgetten die beschikbaar waren gesteld voor het inkopen van zorg zijn niet helemaal besteed. Het college wil het resterende geld dat hiervoor bedoeld was reserveren voor dit doel. De komende jaren neemt het budget dat Montfoort van het Rijk krijgt voor sociale taken flink af. Het gereserveerde geld is dan hard nodig.
Ook op andere gebieden zoals onderwijsinfrastructuur, de lokale economie en woningbouw zijn belangrijke resultaten bereikt. Zo gaat de uitgifte van het nieuwe bedrijventerrein IJsselveld en de verkoop van koopwoningen zeer voorspoedig. Over de jaarrekening 2015, wordt op 27 juni verantwoording afgelegd in een openbare vergadering van de gemeenteraad van Montfoort.