Geplaatst op:24-06-2019 Bijgewerkt op:24-06-2019 16:36 Opening van Regionaal Historisch CentrumBron: RHC te WoerdenNu de renovatie van het gemeentehuis van Woerden klaar is, kan het Regionaal Historisch Centrum Rijnstreek en Lopikerwaard weer terugkeren naar zijn oude plek. Op 26 juni is de officiële opening van de nieuwe huisvesting.
Het RHC is al meer dan veertig jaar ondergebracht in het stadhuis. Het beheert hier de historische archieven van de regio in een archiefdepot, dat in de loop van de jaren te klein was geworden voor de hoeveelheid eeuwig te bewaren archief. Bij de renovatie is de archiefbewaarplaats vergroot, zodat het in totaal plaats kan bieden aan 7,3 strekkende kilometer archief. Dat is een verdubbeling van de oude opslagcapaciteit. De ruimte voldoet aan alle wettelijke eisen die erop gericht zijn de historisch waardevolle archieven goed te bewaren. Een ieder die op zoek is naar informatie of meer wil weten over de geschiedenis van de streek kan de archieven in te zien.
Het RHC is een samenwerkingsverband van de gemeenten Bodegraven-Reeuwijk, Lopik, Montfoort, Oudewater, Woerden, IJsselstein en van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden. Het oudste archiefstuk dat het RHC beheert gaat terug tot het jaar 1322. Er zijn archieven van het plaatselijke bestuur, de notarissen, waterschappen, kerken, maar ook foto’s en oude kranten. Alle archieven samen geven een goed beeld van het leven in deze regio door de eeuwen heen.
Met de vernieuwde huisvesting is het RHC klaar voor de toekomst. Het archiefdepot kan namelijk nu de hoeveelheid papieren archief herbergen, die vanuit de regio eeuwig moet worden bewaard. Doordat de overheid steeds meer digitaal werkt stopt de papierstroom uiteindelijk. “We zijn erg blij met het resultaat van de ingrijpende verbouwing”, zegt streekarchivaris Frank van Rooijen: “Bezoekers ontvangen we in een mooie studiezaal. Alles is erop gericht hen zo goed mogelijk te helpen met hun speurtocht naar het verleden.” De reden dat bezoekers bij het RHC aankloppen is divers: velen zijn geïnteresseerd in de geschiedenis van de eigen familie of woonplaats, anderen komen naar het RHC om de oude bouwtekeningen van hun woning in te zien. Het bezoek aan het RHC is gratis.
In de nieuwe huisvesting heeft het RHC een aparte kamer voor vrijwilligers. Het RHC kan overigens nog goed extra hulp gebruiken bij het toegankelijk maken van bijvoorbeeld oude bevolkingsregisters. Daarmee wordt het steeds gemakkelijker om aan een breed publiek informatie aan te bieden over de boeiende geschiedenis van Woerden en omgeving en de Lopikerwaard.
|
Meer berichten in deze categorie:
Long Covid patientendag in Jaarbeurs Utrecht (21-03-2025)
Progressief Akkoord organiseert Progressief Cafe (21-03-2025)
Interactieve workshop Klein geluk voor de mantelzorger (19-03-2025)
Start Campagne Glimlach (18-03-2025)
Informatieavond in Montfoort over Leven met Parkinson door ervaringsdeskundige en gastspreker Taco Fortgens (17-03-2025)
Hoge Nood-app voor uitstapjes (17-03-2025)
Meezingavond Theaterkoor Marcello (12-03-2025)
Oranje Fonds brengt duizenden vrijwilligers op de been tijdens NLdoet (10-03-2025)
Vermiste en gevonden dieren (07-03-2025)
Zaterdag 22 maart Landelijke Opschoondag (05-03-2025)
Vermiste en gevonden dieren (01-03-2025)
Collecte Jantje Beton (27-02-2025)
Vanaf vrijdag 28 februari is Montfoort weer Knopengein (25-02-2025)
Open repetitieavond Sterk Spul (25-02-2025)
Langer thuis door technologie 11 maart 2025 (24-02-2025)
Vermiste en gevonden dieren (21-02-2025)
Uitnodiging informatieavond Herontwikkeling G. van Damstraat (21-02-2025)
Overlast doorspoelen leidingnet Montfoort (19-02-2025)
De Natuur en Milieufederatie Utrecht zoekt nieuwe lichting Energieboswachters om lokale energieprojecten te versterken met natuur (18-02-2025)
Informatieavond dementie: De kracht van het delen (18-02-2025)
Vermiste en gevonden dieren (14-02-2025)
Bijeenkomst Dementie en ergotherapie 20 februari (13-02-2025)
Babbeltruc door nepagenten (12-02-2025)
|