StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken



Geplaatst op:12-12-2014
Bijgewerkt op:14-12-2014 14:37

‘Inbreker' aangehouden tijdens oefening

Bron: Politie Midden Nederland
  

Bij een inbraakoefening die de politie donderdagavond 11 december in de schilderswijk in Woerden hield, is een nepinbreker aangehouden. Bij deze realistische oefening vroeg de politie via Burgernet medewerking van de inwoners bij de opsporing.

De oefening startte met een Burgernetmelding met het signalement van een man (een politiemedewerker in burger die zich als inbreker voordeed) die verdacht werd van inbraak op de Jan Steenstraat. De verdachte rende weg richting de Nicolaas Maesstraat. De agenten die meededen aan de oefening in de wijk kregen dezelfde informatie. Veel Burgernetdeelnemers werden actief en spraken agenten aan met hun informatie. De ‘inbreker’ dook tijdens zijn vlucht een tuin in op de hoek Albert Cuypstraat/Nicolaas Maesstraat. Toen hij uit de tuin kwam, zag een agent hem en achtervolgde hem op de fiets door de steegjes. Op het dak van een schuur werd hij door een agent gevonden en aangehouden.

Bekeken

De politie oefent regelmatig werksituaties, maar de samenwerking met bewoners werd tot voor kort niet structureel geoefend. Na afloop werden de Burgernetdeelnemers uitgenodigd voor een nabespreking in de wijk. Vijftien enthousiaste deelnemers deelden daar hun ervaringen. Zowel de agenten als de nepinbreker kregen meer inzicht in de samenwerking met bewoners. Voor de 'inbreker' was het opvallend hoezeer hij zich in de gaten gehouden voelde. Een oplettende buurt is dus heel onprettig voor inbrekers. Bij de nabespreking bleek ook dat het bellen van 1-1-2 bij verdachte (inbraak)situaties niet heel bekend is bij bewoners. Juist in de strijd tegen inbraken is het heel belangrijk om snel melding te doen via 1-1-2. Door meldingen van bewoners kunnen agenten snel in de juiste richting zoeken, Burgernet inzetten, en inbraken voorkomen of inbrekers op heterdaad aanhouden.

Burgernet

Burgernet is een unieke samenwerking tussen burgers, gemeente en politie om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te vergroten. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een telefonisch netwerk van inwoners, die een spraak of sms-bericht ontvangen met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Deelnemers kunnen informatie rechtstreeks doorgeven aan de politiemeldkamer. Die informatie wordt direct doorgegeven aan politie in de buurt. Meer informatie over Burgernet is te vinden op www.burgernet.nl.

  



Meer berichten in deze categorie:
Ondernemer in Montfoort 534 euro meer kwijt aan diesel (17-03-2026)
Grote wegwerkzaamheden rond Utrecht zorgen komende maanden voor verkeershinder (13-03-2026)
De Utrechtse Heuvelrug onder de aandacht van miljoenen door recreatiecampagnes (13-03-2026)
Green Energy Day Utrecht: 23 maart 2026, de dag dat de duurzame energie op is (13-03-2026)
Cazas Wonen doneert apparatuur aan Stichting Allemaal Digitaal (13-03-2026)
Buurtbemiddeling: samen werken aan een fijne leefomgeving (10-03-2026)
Bouw voor ouderen met verpleeghuiszorg in Montfoort (09-03-2026)
Benzineprijzen lopen flink uiteen in provincie Utrecht (06-03-2026)
Twee basisscholen in gemeente Montfoort bakken pannenkoeken voor ouderen (06-03-2026)
Wim van Wikselaar op de kieslijst van SGP Linschoten Montfoort (05-03-2026)
CDA Montfoort Linschoten presenteert verkiezingsprogramma (28-02-2026)
Woningbranden nemen toe in regio Utrecht (20-02-2026)
Grote verschillen in toeristentaks regio Utrecht (20-02-2026)
Gemeente onderzoekt groene verbinding voor een leefbaar Woerden (13-02-2026)
Genomineerden Duurzaamheidsprijs 2026 bekend (11-02-2026)
Vogelgriep in Kamerik (09-02-2026)
Tienduizenden valse merkkledingstukken gevonden in Montfoort (09-02-2026)
Nieuwsbrief De Steenfabriek 5 februari 2026 (09-02-2026)
1 op de 6 Utrechtse ouderen doet beroep op huishoudelijke hulp via Wmo (30-01-2026)
Twee verdachten aangehouden in onderzoek straatroof Montfoort (22-12-2025)
Zien en gezien worden met fietsverlichtingscampagne (22-12-2025)
Invoering vernieuwde Wel Nietlijst voor PMDafval in Utrecht (22-12-2025)
Kerstbomeninzameling voor kinderen in gemeente Montfoort (22-12-2025)
Herstel fundering van toren Goudse Sint-Janskerk (19-12-2025)
Steekincident op Jan Hoenlaan in Montfoort (15-12-2025)






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

CDA banner

CDM Bedrijfskleding

Nu op RSM
Op de hollandse toer


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2026