StartpaginaProgrammeringRSMRadiobingoRegionieuwsAgenda
Menu
Startpagina
Programmering
RSM
Radiobingo
Regionieuws
  Nieuws
  Sport
  Gemeente
  Reportage
  Info
Agenda

Reclame

Download de Radio Stad Montfoort app
Ontdek het op Google Play
Ontdek het in de Apple App Store

Adverteren op de website van RSM

Zoeken


Stuur dit document naar

Note: Meerdere ontvangers moeten door een comma worden gescheiden

Uw Email adres


Bericht


Menselijke controle: (Vul hier 3417 in).
Om spam tegen te gaan controleren we dit veld op deze waarde.


Geplaatst op:19-02-2025
Bijgewerkt op:19-02-2025 13:59

252 plaatjes vertellen meer dan 252.000 woorden

Bron: Peter Versloot, SOM
  

Burgemeester Petra van Hartskamp prijst het initiatief voor het historisch verzamelalbum ‘Oorlog Bevrijding Herdenking Wederopbouw’. Joke de Wissel biedt haar namens de redactie een volgeplakt album aan.

Burgemeester Petra van Hartskamp: “Wat een geweldig goed idee van Jaap Jan Aarnoudse van de Jumbo om samen met de Stichting Oud Montfoort, het 4 en 5 mei comité en  Kees Bazuine  een verzamelalbum over dit thema uit te geven. Het is een document voor de toekomst en een waardig opvolging van deel 1 over de algemene geschiedenis van de stad. De urgentie om dit verhaal te vertellen en door te geven wordt steeds groter. We leven in een turbulente tijd. Democratie is een groot goed. We zouden meer blij moeten zijn met de vrijheid waarin we leven. Het is belangrijk om aandacht te blijven houden voor de historie en ervan te leren voor de toekomst.“

Verhalen doorvertellen
Joke de Wissel vult aan: “Jumbo  bood ons de kans de verhalen van de oorlog te door te geven met veel uniek beeldmateriaal. De bevrijding is al 80 jaar geleden, er zijn nu nog mensen die het hebben meegemaakt en erover kunnen vertellen.”

Kees Bazuine heeft met veel mensen in Montfoort over de oorlogsperiode gesproken en verhalen opgetekend. Hij is blij met het album en hoopt dat het bijdraagt om de vrede in ons land te waarderen. Hij wijst ook nog op de 2 memorials die in 2022 zijn geplaatst.

Peter Gruters:” Over een poosje komt de Vredes Express weer in Montfoort. Dit is een interactieve tentoonstelling voor jongeren over grote thema’s als vrede, democratie en burgerschap. Spelenderwijs ontdekken ze democratie en leren ze vrede maken. Een oorlog kent alleen maar verliezers.”

De burgemeester geeft aan dat de jeugd wel degelijk geïnteresseerd is in oorlog en vrede. “We moeten goed ons best moeten doen om dit te vertalen naar de jeugd. Het gaat erom of je bereid bent om elkaar te helpen als het nodig is.”
 
Saamhorigheid
Peter Versloot: “Het verzamelalbum heeft als rode draad de saamhorigheid. In moeilijke tijden zoals tijdens de oorlog, maar ook als het beter gaat tijdens de wederopbouw. Inwoners hielpen elkaar en waren betrokken.  Daar is Montfoort sterk in en dat komt in het album goed naar voren. Denk ook aan de bouw van het zwembad, een bijzonder verhaal.“

Ruilmomenten
Veel inwoners hebben het album inmiddels vol. De plaatjes gespaard of geruild. Tot en met 22 februari worden nog plaatjes uitgegeven door de Jumbo. Er zijn in de Knoperij nog tot en met einde februari  ruilmomenten op woensdagmiddag van 14-16 uur en zaterdagmorgen 10-12 uur. Zo probeert de Stichting Oud Montfoort zo veel mogelijk mensen aan een vol boek te helpen.

De burgemeester is zichtbaar ingenomen met het album. “Het is een aanwinst voor Montfoort. Dank aan iedereen die dit mogelijk heeft gemaakt.” en lachend ”Wel fijn dat het al voor me is volgeplakt”

De redactieleden van het boek willen Jaap Jan Aarnoudse van de Jumbo nogmaals bedanken voor het mogelijk maken van het boek in een zo grote oplage.

Foto vlnr: Kees Bazuine, Peter Versloot, Peter Gruters, burgemeester Petra van Hartskamp, Joke de Wissel en Hans Elzas

 

  






Kijken en luisteren
          Live:        Gemist:
         RSM WebApp         RSM Uitzending gemist

        Foto's:
          RSM Fotoboek

Meer media mogelijkheden
Nieuws of tip opsturen

Reclame

Profipack

Ook hier adverteren? Klik hier!

Nu op RSM
Nachtprogramma


Regionieuws

Login

 
 Print
© Radio Stad Montfoort, Montfoort (Nederland), 2025