
|
 |
Geplaatst op:05-07-2013 Bijgewerkt op:06-07-2013 17:16 Ballonvlucht voor nuchtere automobilistenBron: Gemeente MontfoortDe vier winnende automobilisten die eind vorig jaar geen drank op hadden tijdens de alcoholcontrole op de N228 bij Montfoort maakten vrijdag 5 juli een vlucht in de zogenoemde BoB-ballon. Ze werden uitgezwaaid door vertegenwoordigers van de organiserende provincie Utrecht, gemeente Montfoort en de politie.
Bij ongevallen op en om de provinciale weg N228 tussen Montfoort en de aansluiting met de A12 blijkt er vaak alcohol in het spel te zijn. Reden voor de gemeente Montfoort, politie, provincie Utrecht en Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Utrecht (ROV-Utrecht) om hier een actie te starten. Automobilisten die bij de controle helemaal geen alcohol hadden gedronken kregen een lot waarmee ze kans maakten op de ballonvlucht. Naast de politiecontrole werd ook voorlichting gegeven over het gevaar van rijden onder invloed.

De BOB ballon is als snel boven het park
|
Tijdens de actie zijn in totaal 2863 auto’s aangehouden, 1768 bestuurders hadden geen alcohol gedronken en kregen daarom een lot om mee te doen met de 0 promille loterij, dit is ongeveer 70 procent. De overige ‘blazers’ hadden over het algemeen minder gedronken dan de toegestane hoeveelheid. Er zijn in totaal 7 processenverbaal opgesteld.
|
 |

|
|
|